Izvor: B92, 20.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EKSPLOZIJA U PRISTINI IZVEDENA SA 15 KILOGRAMA DINAMITA
Poslednji teroristicki napad u Pristini izveden je sa 15 kilograma dinamita, ostavljenog na ulici i prekrivenog najlonom, koji je daljinskim upravljacem aktiviran iz napustene kuce nedaleko od mesta eksplozije - saopstila je Vojska Jugoslavije, pozivajuci se na izvor blizak UNMIK-u, javlja Srna.
U saopstenju VJ se naglasava i da ce vojni tuzilac, na osnovu do sada prikupljenih podataka i obavljenih istraznih radnji, pokrenuti postupak protiv vise lica koja su kidnapovala dvojicu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pripadnika VJ, nanoseci im teske telesne povrede u toku visednevnog mucenja. "Krseci dogovor o prekidu vatre, albanski teroristi su juce sa vise lokacija sedam puta otvarali vatru prema polozajima VJ i policije, dejstvujuci iz rucnih bacaca, mitraljeza i snajpera. Posledica po pripadnike zdruzenih snaga bezbednosti nije bilo, a na provokacije nije odgovoreno" - kaze se u saopstenju.







