Izvor: Blic, 24.Feb.2013, 00:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džon Keri kreće na turneju
Američki državni sekretar Džon Keri započeće sutra svoju prvu zvaničnu turneju od stupanja na tu funkciju, izjavila je portparolka Stejt departmenta Viktorija Nuland.
Keri će do 6. marta posetiti Veliku Britaniju, Nemačku, Francusku, Italiju, Tursku, Egipat, Saudijsku Arabiju, Ujedinjene Arapske Emirate i Katar.
Američki državni sekretar prvo će otići u London, gde će se sastati sa britanskim zvaničnicima. Naredno odredište je Berlin, gde će Keri razgovarati >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa nemačkim zvaničnicima, ali i sa ministrom inostranih poslova Rusije Sergejem Lavrovom.
- Lavrov i Keri se poznaju još iz vremena kada je sadašnji državni sekretar bio senator. Ovo će biti prva prilika da se sastanu u ulozi ministara inostranih poslova. Očekuje se da će razgovori biti vođeni o bilateralnim, regionalnim, kao i globalni pitanjima, uključujući i Siriju, Iran, Severnu Koreju - rekla je Nulandova.
Povezane vesti: Eštonova: Sledeće nedelje najvažniji deo dijaloga Rojters: Pojedini srpski lideri i dalje se nadaju da će zadržati sever Kosova Hilari Klinton doputovala u Sarajevo Njujorški imam počeo turneju po Bliskom istoku Slecinger: Srbija ne može i u EU i da zadrži Kosovo
Startuje turneja Džona Kerija, prva stanica London
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Feb.2013
VAŠINGTON -..Novi američki državni sekretar Džon Keri danas počinje svoju prvu maratonsku turneju po Evropi i arapskim zemljama...Keri će od 24. februara do 6. marta posetiti London, Berlin, Pariz, Rim, Ankaru, Kairo, Rijad, Abu Dabi i Dohu...Tokom ovih poseta on će, kako se očekuje, istaći...









