Džohar: Brat je branio islam

Izvor: Vesti-online.com, 23.Apr.2013, 09:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Džohar: Brat je branio islam

Osumnjičeni za bombaški napad tokom Bostonskog maratona Džohar Carnajev izjavio je da je njegov brat bio organizator napada i odbacio umešanost međunarodnih terorističkih organizacija, javlja Si-En-En (CNN).

Džohar (desno) okrivio mrtvog brata Tamerlana  

"Preliminarna istraga pokazala je da su braća džihadisti", saznaje se iz zvaničnih izvora.

 

Džohar Carnajev (19) je rekao da je njegov stariji brat Tamerlan (26) "želeo da >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << odbrani islam od napada", dodaje se iz istih izvora. On je potvrdio da nijedna teroristička organizacija nije učestvovala u planiranju napada.

 

Džohar Carnajev je optužen za upotrebu i planiranje upotrebe oružja za masovno uništavanje i preti mu, ako bude proglašen krivim, smrtna kazna.

 

U bombaškom napadu tokom maratona u Bostonu poginule su tri osobe, a povređeno je više od 180.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.