Džezeri iz Nemačke uče Novosađane

Izvor: Kurir, 28.Jul.2015, 06:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Džezeri iz Nemačke uče Novosađane

Više od 70 polaznika pete Letnje džez akademije „Novi Sad - Dortmund“, zajedno sa svojim mentorima i organizatorima, okupilo se u nedelju na Tribini mladih Kulturnog centra Novog Sada, gde su započeli druženje, koje će trajati do 3. avgusta.

Muzička redakcija novosadskog Kulturnog centra i ove godine je u saradnji s gradom Dortmundom pripremila osmodnevni edukativni program koji je za polaznike potpuno besplatan.

Direktna saradnja umetnika iz ova dva grada traje već >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << 12 godina, a započela je gostovanjem Big benda džez akademije iz Dortmunda „Glen Bušman“ na Novosadskom džez festivalu. Istaknuti saksofonista Uve Plat u ovom projektu učestvuje od samog početka.

Osim Plata, ove godine na akademiji predaju i kontrabasista Fedor Ruškuc, bas gitarista Igor Molnar, trombonista Nemanja Zlatarev, bubnjar Miroslav Karlović, trubač Klaus Hajman, pijanista Roman Babik, muzičarka na udaraljkama Vanja Keveršan, a časove džez pevanja predaje Sithara Sčimanjak.

(M. C.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.