Izvor: Blic, 23.Mar.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Džejms Bond se vraća tradiciji

Džejms Bond se vraća tradiciji

Pirs Brosnan upravo snima najnoviji film o Džejmsu Bondu ('Umri nekog drugog dana') i najzad će sesti za upravljač 'aston martina'. Na radost britanskih patriota, agent Njenog veličanstva neće više voziti (nemački) BMW, koji je u serijal ušao zajedno sa Brosnanom. Mada je agent 007 vozio i mnoge druge automobile, 'aston martin' je ostao simbol službenog 007 vozila. Filmovi o Džejmsu Bondu snimaju se od 1962, a već je 1964. (Goldfinger) >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 'nastupio' specijalni 'aston martin DB5' opremljen mitraljezima, oklopom, katapult sedištima itd. Danas Bond vozi 'aston martin venkviš', model dovoljno impresivan i bez specijalnih dodataka. Pokreće ga moćni V12 motor od 6 l, koji raspolaže sa 460 konja. Iz mesta do 100 km/h stiže za manje od pet sekundi, a u ide preko 300 km/h. Bond će svoj 'aston martin' dobiti kao službeni automobil, dok ostali smrtnici moraju za njega da plate oko 160.000 funti.

V.L.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.