Dušan Bogavac za  Marka Somborca

Izvor: RTS, 17.Okt.2012, 21:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Dušan Bogavac" za Marka Somborca

Ovogodišnji dobitnik nagrade NUNS-a "Dušan Bogavac" je karikaturista Marko Somborac. Nagrada se dodeljuje za etiku i hrabrost. Priznanje će biti uručeno 24. oktobra.

Karikaturista Marko Somborac dobitnik je ovogodišnje novinarske nagrade "Dušan Bogavac" za etiku i hrabrost, saopštilo je Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS).

Kako se navodi u saopštenju, Marko Somborac već godinama "svojim nadahnutim i veštim crtačkim perom odslikava moderno srpsko društvo, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << zaglibljeno u blato korupcije, dirigovanih medija i tajkunskih interesa, sa nerazvijenim demokratskim institucijama".

Njegovi satirični stripovi u dnevnom listu Blic na maestralan način govore o "našim danima", odupirući se manipulacijama, demagogiji i kretenizaciji javnosti, navodi se u obrazloženju.

Žiri je radio u sastavu Dinko Gruhonjić, Ljubomir Živkov, Vukašin Obradović, Filip Mladenović i Branka Bogavac.

Ceremonija dodele novinarske nagrade "Dušan Bogavac" za etiku i hrabrost održaće se 24. oktobra u prostorijama NUNS.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.