Izvor: B92, 15.Jan.2010, 02:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dulić: Inspekcije odlično rade
Beograd -- Ministar za prostorno planiranje Srbije Oliver Dulić rekao je da samo pet od 170 opština nije dostavilo podatke o nelegalno izgrađenim objektima.
"Uskoro ćemo izaći sa cifrom koliko u Srbiji približno ima nelegalnih objekata", kazao je Dulić za "Večernje novosti". Na pitanje koliko je građana uhapšeno zbog nove divlje gradnje, ministar je odgovorio da je to posao tužilaštva i policije, ali da zna da je nekoliko ljudi u Beogradu privedeno i određen im je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pritvor zbog nastavka gradnje i nakon zatvaranja gradilišta.
"Za to krivično delo zaprećena je kazna zatvora od jedne do osam godina. Ono što me raduje je da inspekcije odlično rade posao i nikada nisu bile aktivnije", kazao je Dulić.
Govoreći o pregovorima sa Vojskom Srbije o lokacijama koje bi mogle da budu iskorišćene za najavljenu masovnu stambenu izgradnju, on je istakao da VS "trenutno ima veliki broj kasarni u gradovima u kojima je interesantan projekat masovne stambene izgradnje, ali treba da se dogovorimo o načinu na koji će to zemljište biti stavljeno u funkciju".
"Jedna od ideja je da se te parcele definišu kao posebne zone i aktima Ministarstva za prostorno planiranje urbanizuju i planski izgrade, da bi se maksimalno skratila procedura", kazao je on.
Dulić: Pet opština nije dostavilo podatke o nelegalnim objektima
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jan.2010
BEOGRAD - Ministar za prostorno planiranje Srbije Oliver Dulić rekao je da samo pet od 170 opština nije dostavilo podatke o nelegalno izgrađenim objektima..."Uskoro ćemo izaći sa cifrom koliko u Srbiji približno ima nelegalnih objekata", kazao je Dulić za "Novosti"...Na pitanje koliko je građana...










