Dugovi pojeli most Zemun-Borča

Izvor: Kurir, 15.Apr.2015, 06:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dugovi pojeli most Zemun-Borča

Devizne rezerve u martu povećane, ali je na obaveze otišlo skoro 300 miliona evra

BEOGRAD - Devizne rezerve Narodne banke Srbije na kraju marta iznosile su 10,51 milijardu evra, što je za 202,4 miliona evra više u odnosu na februar, saopštila je centralna banka.

U istom periodu se u trezor NBS slilo 266,8 miliona evra, dok je na plaćanje dugova otišlo 289,8 miliona evra, što je suma s kojom bi mogao da se izgradi još jedan most Zemun-Borča.

Veći >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << odliv iz deviznih rezervi bio je za izmirivanje obaveza inostranim kreditorima u iznosu od 165,1 milion evra i za isplatu dospelih državnih hartija od vrednosti denominovanih u evrima u iznosu od 102,4 miliona evra. Na plaćanje obaveza prema Međunarodnom monetarnom fondu isplaćena su 22,3 miliona evra na ime iskorišćenih sredstava u okviru stend-baj aranžmana iz 2009.

Najveći devizni priliv u martu bio je od prodaje državnih hartija od vrednosti denominovanih u evrima na domaćem finansijskom tržištu u iznosu od 124,7 miliona evra i po osnovu intervencija NBS na međubankarskom deviznom tržištu kupovinom 120 miliona evra. Po osnovu korišćenja kredita i donacija ostvaren je ukupan priliv od 22,1 milion evra.

NBS navodi da je u martu dinar ojačao prema evru za 0,1 odsto.

(S. Đ.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.