Izvor: Kurir, 18.Avg.2008, 06:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Država sputava zadrugarstvo

BEOGRAD - Zadrugarstvo se u Srbiji decenijama sputava, iako bi država trebalo da ga podstiče, kaže saradnik u PKS Branislav Gulan. On smatra da bi što pre trebalo doneti novi zakon o zadrugama koji će biti usklađen sa promenama u privrednom sistemu. Veliki deo imovine zadruga vodi se kao društvena imovina i postoji opasnost da bude privatizovana. Zadruge su prenele ogromnu imovinu poljoprivrednim kombinatima i prehrambenoj industriji i nisu je povratile, iako je to bilo regulisano Zakonom o zadrugama iz 1996.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

”Država sputava zadrugarstvo”

Izvor: EMportal, 18.Avg.2008

Zadrugarstvo se u Srbiji već decenijama sputava, iako bi država trebalo da ga podstiče raznim merama, kaže saradnik u Privrednoj komori Srbije Branislav Gulan.

Nastavak na EMportal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.