Država da pomogne Bujoševiću da može da vlada u RTS-u

Izvor: Vesti-online.com, 22.Okt.2015, 14:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Država da pomogne Bujoševiću da može da vlada u RTS-u

Generalni direktor RTS-a Dragan Bujošević izjavio je u četvrtak da Vlada Srbije mora da pronađe rešenje za naplatu pretplate, jer je njena zakonska obaveza da omogući stabilno finansiranje javnog medijskog servisa. Dakle, da se obezbedi da možemo da gledamo još više repriza nego što je to slučaj danas, jer RTS - to je naše pravo da znamo sve. Napamet.

- Razgovarao sam sa premijerom Aleksandrom Vučićem i ministrima i uveren sam da smo na najboljem putu da nađemo dobro >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << rešenje za sve nas... Obaveza vlade je stabilno finansiranje javnog medijskog servisa, to je obaveza predviđena zakonom - rekao je Bujošević na javnoj raspravi o programskim sadržajima javnog servisa.

On je ukazao da je problem to što, i ako se dođe do održivog rešenja, RTS neće imati novac za funkcionisanje za prva dva do tri meseca u narednoj godini.

- Ako počne naplata takse od 1. januara, prvi prihod može da se očekuje početkom februara, to će biti sigurno nedovoljan iznos za finansiranje RTS-a i mi ćemo morati da nađemo način kako da rešimo taj problem - rekao je Bujošević.

On je dodao da rešenje nije u novim zaduživanjima jer je trenutni dug RTS-a 90 miliona evra, a da je prošlu godinu završio sa 18 miliona evra gubitka, što je, između ostalog, posledica "maćehinskog odnosa" države prema ovoj medijskoj kući.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.