Drenaža klizišta kod Starog mosta

Izvor: RTS, 28.Maj.2014, 12:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Drenaža klizišta kod Starog mosta

Na brdu iznad Starog mosta u Malom Zvorniku, zahvaćenom velikim klizištem, počinje postavljanje drenažnih cevi radi odvođenja vode sa tog područja i sprečavanja novih odrona.

Odluka o tome doneta je sinoć na sednici Kriznog štaba na osnovu mišljenja većine stručnjaka koji su ovih dana obišli klizište u Malom Zvorniku i zaključili da se ono može smiriti jedino odvođenjem vode sa zahvaćenog područja, objavljeno je na sajtu opštine.

Zbog hitnosti ovog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << posla početne radove izvodiće radnici javnog komunalnog preduzeća iz Malog Zvornika, dok će u međuvremenu biti pokrenuta procedura angažovanja stručne firme koja će se baviti ovim poslom.

Ukoliko vremenske prilike dozvole, danas će biti urađeni novi snimci klizišta iz vazduha kako bi se utvrdilo da li ima promena i novih pomeranja, prenosi Tanjug.

U opštini Mali Zvornik počele su aktivnosti na preliminarnoj proceni štete nastale usled elementarnih nepogoda, a prema rečima načelnika za privredu, urbanizam i inspekcijske poslove Branka Radića formirana je Komisija za procenu štete koja će do 30. maja, uraditi grubu procenu.

Izjavio je da su tri ekipe procenitelja na terenu i vrše preliminarnu procenu, koja spada u prvu fazu ovog posla. Istovremeno, građanima se dele obrasci, a rok za njihovo popunjavanje i prijavu štete opštini je 2. juni.

Radić je pojasnio da će na osnovu podataka iz prijava, komisija izaći na teren i izvršiti detaljnu analizu i procenu štete pričinjene u poplavama i klizištima na području opštine Mali Zvornik.

Centar za socijalni rad, u saradnji sa zaposlenima u ispostavi Nacionalne službe za zapošljavanje, po nalogu Opštinskog štaba za vanredne situacije, sačinio je spisak radno sposobnih korisnika socijalne pomoći koji će biti pozivani da učestvuju u radovima na rekonstrukciji i obnovi puteva i drugih objekata u opštini oštećenih u elementarnim nepogodama.

Nakon sedmodnevne obustave nastave zbog vanredne situacije đaci u Malom Zvorniku ponovo idu u školu.

Prevoz učenika do škole preko brane na hidroelektrani odvija se uz pojačane mere bezbednosti i pratnju policije.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.