Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Dec.2009, 14:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dopremljena nafta manastirima na Kosmetu
BEOGRAD - Ministarstvo energetike i Naftna industrija Srbije pomogli su manastirima i crkvama na Kosovu i Metohiji, dopremivši 40 tona nafte, prenosi RTS.
Za više od 30 manastira i crkava na Kosmetu, kojima je Kosovska elektroenergetska korporacija početkom septembra isključila struju, stiglo je 40 tona nafte.
Ministarstvo energetike i Naftna industrija Srbije i ubuduće će pomagati manastirima i crkvama na Kosovu i Metohiji.
Manastiru Gračanici dopremili su >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 40 tona nafte. "Situacija je bila teška, zalihe pri kraju, a finansijska situacija loša. Sada ćemo imati zalihe za sledećih šest meseci", rekla je predsednica udruženja "Majka devet Jugovića" Svetlana Stević iz Raško-prizrenske eparhije.
Ministarstvo energetike na ovaj način nastaviće da pomaže manastire na Kosovu i Metohiji.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...













