Domaći sladoled od kokosa i bele čokolade

Izvor: NoviMagazin.rs, 06.Jul.2018, 14:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Domaći sladoled od kokosa i bele čokolade

Leto je stiglo i sladoled je postao svakodnevna potreba svima od nas. Zato vam donosimo recept sa sladoled od kokosa i bele čokolade, koji će našim letnjim danima dati pravi tropski ukus.

Sastojci:

250ml vode

60g kokosovog brašna

150ml kokosovog mleka

150g kisele pavlake

150g slatke pavlake

75g šećera

75g bele čokolade

4 kašike kokosovog brašna

1/2 kašičice ekstrata >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << vanile

Priprema:

Vodu i kokosovo brašno zagrevajte u loncu, na laganoj vatri uz stalno mešanje. Dodajte mleko i kuvajte još 3 minuta. Sklonite lonac s

vatre i ostavite da odstoji još 5 minuta. Uz pomoć štapnog miksera napravite kašicu. Iscedite mleko uz pomoć cedeljke. Napravite čvrst šlag od slatke pavlake uz pomoć miksera.

Istopite belu čokoladu na pari i ostavite da se malo ohladi. U zasebnoj posudi mikserom izmešajte kokosovo mleko, kiselu pavlaku, šećer i vanilu. Mutite mikserom dok se šećer ne otopi i dok se na površini ne pojave mehurići.

U smesu postupno dodajte šlag i mešajte lagano. Zatim dodajte otopljenu čokoladu i oceđeno kokosovo brašno, pa sve zajedno dobro promešajte. Dobijenu smesu izlijte u plastičnu posudu sa poklopcem ili je prekrijte prijanjajućom folijom.

Stavite sladoled u zamrzivač na najmanje 4 sata. Pre posluživanja izvadite sladoled na 10 minuta, kako bi se opustio i olakšao posluživanje.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.