Dolazi najveća ruska banka

Izvor: RTS, 21.Jul.2012, 21:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dolazi najveća ruska banka

Najveća ruska banka Sber banka od septembra bi mogla da dođe u Srbiju i unese novi bankarski kapital. Ova banka je kupila filijale austrijske Folks banke, koja posluje i kod nas.

Dugo najavljivani ruski kapital, u Srbiju bi mogao da dođe u septembru. To za RTS najavljuje zamenik predsednika najveće ruske poslovne banke, Sergej Gorkov. "Sber banka" kupila je austrijsku "Folks banku", koja posluje i kod nas. U intervjuu za RTS, Sergej Gorkov kaže da su u toku proračuni oko najefikasnijeg >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << načina kreditiranja privrede i građana.

Zamenik predsednika najveće ruske poslovne banke kaže da se njihov plan širenja na nova finansijska tržišta privodi kraju.

"Ne planiramo u skorije vreme kupovinu nove banke u Srbiji već se opredeljujemo za organski rast. Sada smo krenuli u javnu kampanju i već u septembru će krenuti program za Srbiju. Ako govorimo da je ruskih investicija u Srbiji nedovoljno onda kažemo da je to prošlost", kaže Gorkov.

Mađarska filijala Sber banke planira da ove godine izdvoji 200 miliona evra za kredite namenjene malim i srednjim preduzećima, poljoprivredi i projektima za energetsku efikasnost.

Deo tog novca može doći i u Srbiju, a iz ove ruske banke poručuju da se radi proračuni i da će ulazak ruskog kapitala zavisiti pre svega od potreba klijenata.

"Desetine eksperata rade na tome i od septembra će biti poznata i okvirna investiciona cifra. Ne želim da govorim o njoj unapred, jer je to stvar dogovora sa svakim klijentom ponaosob, ali prostora ima u svim oblastima od poljoprivrede i energetike, do finansijssog sektora i povoljnijih kredita za stanovništvo", ističe Sergej Gorkov.

U Sber banci ističu da će oni biti most za privrednu saradnju između Srbije na jednoj i Rusije, Belorusije, Ukrajine i Kazahstana na drugoj strani, a najavljuju i da će finansirati izvoz iz Srbije na rusko tržište.

Kao svoju referencu ističu i svoju raširenu bankarsku mrežu.

"Mi smo kupili mrežu Folks banke van Austrije i do kraja godine ona će promeniti naziv u Sber banku. Kada kupite neku banku preuzimte i rizike i sada preispitujemo i rizike, troškove i prihode u raznim zemljama, a imamo predstavništva ili banke u 21 zemlji", kaže zamenik predsednika Sber banke Sergej Gorkov.

Ruski bankari smatraju i da će prema validnim prognozama tržište istočne Evrope i Srbije u narednih 10 godina rasti zadovoljavajućim tempom.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

U Srbiju dolazi najveća ruska banka

Izvor: NoviMagazin.rs, 21.Jul.2012

Najveća ruska banka Sber banka od septembra bi mogla da dođe u Srbiju i unese novi bankarski kapital. Ova banka je kupila filijale austrijske Folks banke, koja posluje i kod nas.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Sberbanka će finansirati izvoz iz Srbije u Rusiju

Izvor: Danas, 22.Jul.2012, 20:13

Najveća ruska banka, Sberbanka, od septembra bi mogla da dođe u Srbiju i unese novi bankarski kapital, rekao je zamenik predsednika te banke, Sergej Gorkov. Ova banka je kupila filijale austrijske Folks banke, koja posluje i kod nas. Sergej Gorkov kaže da su u toku proračuni oko najefikasnijeg načina...

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.