Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Jan.2013, 00:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Doktorka sa 700 pacijenata - bez posla
BEČEJ -
Doktorka Ranka Kravić iz Novog Sada je do prošlog 31. decembra četiri i po godine na određeno radila u Domu zdravlja u Bečeju, svakodnevno putujući stotinak kilometara do radnog mesta i nazad menjajući odsutne kolege. Za to vreme, samo u ambulanti u Novom Selu i Bečeju preko 700 pacijenata su baš nju izabrali za svog lekara ali to, kao ni peticija oko 240 ovdašnjih žitelja, nije bila dovoljno ubedljiva preporuka da zadrži mesto lekara opšte prakse.
Direktor >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Doma zdravlja Bečej dr Siniša Šijačić kaže da je samo jedna lekarka i to u Hitnoj pomoći dobila posao ali po zakonu kao i da je učinio sve što je bilo u njegovoj moći da produži ugovor doktorki Kravić.
Doktorka Kravić je u petom mesecu trudnoće što čitavu situaciju dodatno otežava.
U čitavu priču umešao se i državni sekretar Ministarstva zdravlja dr Periša Simonović koji se, po rečima direktora Šijačića, telefonom raspitivao za slučaj doktorke Kravić i nagovestio skoro rešenje njenog statusa.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

















