Doktor uhapšen zbog primanja mita

Izvor: RTS, 29.Sep.2010, 14:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Doktor uhapšen zbog primanja mita

Uhapšen neuropsihijatar iz Sombora Jovan J, koji se sumnjiči da je primao mito. Doktor uhapšen u okviru akcije suzbijanja korupcije u nezakonitom dobijanju invalidskih penzija.

Policija je u Somboru uhapsila lekara specijalistu neuropsihijatrije u Opštoj bolnici u tom gradu Jovana Jakšića (61), osumnjičenog za primanje mita, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije.

Jakšić je uhapšen >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u nastavku akcije na suzbijanju korupcije u nezakonitom dobijanju invalidskih penzija.

Osumnjičeni je zajedno sa Radetom P. i Radošem M. a posredstvom tri osobe, protiv kojih je ranije podneta krivična prijava i koji se nalaze u pritvoru u Somboru, od 2007. do 2010. godine, od nekoliko osoba iz Sombora zahtevao i primao novac u iznosu od po 3.500 evra.

Na taj način su osumnjičeni da su pribavili korist za sebe u iznosu koja je veći od 24.000 evra.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.