Dojavite policiji gde vozači jurcaju!

Izvor: Mondo, 28.Mar.2015, 13:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dojavite policiji gde vozači jurcaju!

Ministarstvo unutrašnjih poslova, Uprava saobraćajne policije će u cilju veće bezbednosti svih učesnika u saobraćaju u toku jednog dana u aprilu mesecu sprovesti akciju "Blic maraton."

Foto: MONDO - Petar stojanović

Naime, tokom 24 sata, neprekidno biti angažovani svi raspoloživi uređaji za merenje brzine kretanja kojima raspolaže saobraćajna policija.


Praksa evropskih zemalja, u kojima se ovakve akcije sprovode, je da u njih budu uključeni >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << i građani, koji bi trebalo da ukažu koje su to lokacije na kojima, po njihovoj oceni, najčešće dolazi do kršenja propisa o brzini kretanja vozila u saobraćaju.

U skladu sa tom praksom, a imajući u vidu da je policija servis građana i da je otvorena za sve sugestije i predloge, Uprava saobraćajne policije poziva građane da najkasnije do 3. aprila putem elektronske pošte ili telefona, saobraćajnoj policiji u područnim policijskim upravama, predlože mesta kontrole brzine kretanja vozila.

I mejl adrese i brojevi telefona saobraćajne policije po policijskim upravama mogu se naći na sajtu Uprave saobraćajne policije, na stranici "kontakt".

Tokom akcije biće angažovani svi raspoloživi uređaji za merenje brzine kretanja kojima raspolaže saobraćajna policija - ručni radari, radari u sistemima video nadzora i uređaji za merenje brzine u vozilima bez obeležja policije, takozvanim "presretačima".

Uređaji će beležiti video snimke i fotografije vozila koja se budu kretala brzinom većom od dozvoljene, nakon čega će vozači biti zaustavljani i sankcionisani za učinjeni prekršaj.

Ukoliko vozač koji prekorači brzinu ne bude zaustavljen na mestu kontrole, vlasniku vozila će biti dostavljena verodostojna isprava o prekršaju sa pozivom da plati propisanu kaznu ili da nadležnoj organizacionoj jedinici MUP-a dostave podatke o licu koje je učinilo prekršaj.

Sugestije građana biće uzete u obzir prilikom usmeravanja radarskih patrola.

Nepropisna i neprilagođena brzina kretanja vozila najčešći je uzrok saobraćajnih nezgoda, a posebno saobraćajnih nezgoda sa najtežim posledicama.

Naučna istraživanja širom sveta su pokazala da se smanjenjem brzine kretanja vozila za samo jedan kilometar na čas rizik od nastanka saobraćajne nezgode sa nastradalim licima smanjuje za oko tri odsto, podseća se u saopštenju.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.