Dobrotvor na kvadrat

Izvor: RTS, 16.Maj.2012, 17:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dobrotvor na kvadrat

Saša Knežević, policajac iz Beograda, odrekao se po treći put u humanitarne svrhe nagrade koju je dobio za policajca meseca opštine Stari grad.

Pripadnik Rečne policije Saša Knežević odrekao se po treći put u humanitarne svrhe nagrade koju je dobio za policajca meseca opštine Stari grad. Taj njegov potez pohvalio je Policijski sindikat Srbije, čiji je član.

Sindikat je u saopštenju naveo da se Knežević nagrade odrekao u korist dece iz Doma za nezbrinutu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << decu u Zvečanskoj ulici, što čini već treći put.

Knežević je nagradu dobio prvi put 2007. godine, kada je iz policijskog čamca skočio u reku i spasio davljenika, drugi put je nagrađen 2011. godine, a ovo mu je treća nagrada zbog izvanrednih rezultata u radu.

"Sva tri puta odrekao se novca u korist onih kojima je najpotrebniji, deci iz Zvečanske. Zbog njegove nesebičnosti, opština Stari grad odlučila je takođe da pomogne mališanima i da uz Kneževićevu nagradu uplati još 95.000 dinara na račun Doma za nezbrinutu decu", rekao je predsednik Sindikata Veljko Mijailović.

Knežević u policiji radi od 1987. godine i otac je troje dece.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.