Dobre vibracije Jure Stublića u Beogradu

Izvor: RTS, 28.Mar.2009, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dobre vibracije Jure Stublića u Beogradu

Grupa "Film" i Jura Stublić na koncertu u "Domu omladine" podsetili beogradsku publiku na hitove "Zamisli život u ritmu muzike za ples", "Pjevajmo do zore" i "Sjećam se prvog poljupca".

Jura Stublić i grupa "Film" održali su sinoć koncert u beogradskom "Domu omladine".

"Prvi put kad sam svirao u Beogradu bilo je to u ovo istoj dvorani. Jednom starom rokeru je najveće zadovoljstvo da opet može svirati u Domu omladine", prisetio se Stublić prvog gostovanja "Filma" >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << iz 1981. godine.

Koncert je počeo hitom "Sjećam se prvog poljupca", tokom kojeg se raspoloženi Stublić, sakriven iza tamnih naočara i marame na glavi, rukovao sa prvim redom raspevanih posetilaca.

Publika je najbolje prihvatila stare hitove poput "Zamisli život u ritmu muzike za ples", "Pjevajmo do zore" ili "Sjećam se prvog poljupca", u kojima je Stublić prepuštao publici da gromoglasno peva refrene.

Sa podmlađenom postavom "Filma", Stublić je izveo već pomalo zaboravljene pesme "Trgovci srećom", "Mi smo pali s Marsa", "Istina piše na zidu" i "Na drugoj strani neba", sa početka 1980-ih godina.

Najavljujući "Dijete ulice", pevač je priznao da mu je to prva pesma koju je napisao u životu. Usledili su "Valovi", balada "Mi nismo sami" i pesma "Idemo kroz život", koju je Stublić posvetio svom prijatelju, nedavno preminulom splitskom pop pevaču Dinu Dvorniku.

Stublić novi autorski materijal nije snimio još od 1992. godine, i albuma "Hrana za golubove", ali je bez problema uspevao da animira publiku hitovima poput "Doći ću ti u snovima", "Odvedi me iz ovog grada" i "Dobre vibracije".

Vraćen ovacijama na binu, "Film" je izveo pesmu "Mi smo pali s Marsa", uz opasku Stublića da je to autobiografska pesma. Na uporno insistiranje publike izvedena je balada "Ivana" i po drugi put na koncertu "Srce na cesti".

"Idemo sada u svoje sarkofage, naravno sa nekim prekrasnim devojkama. Voli vas Jura i grupa "Film" bili ste sjajni večeras! Hvala vam za ovo divno veče!", pozdravio je Jura Stublić beogradsku publiku do sledećeg susreta.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.