Đurić zahvalio Kipru na podršci u vezi sa KiM

Izvor: B92, 11.Feb.2016, 14:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đurić zahvalio Kipru na podršci u vezi sa KiM

Beograd -- Direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić zahvalio je ambasadoru Kipra u Beogradu Konstantinosu Eliadesu na podršci Vlade Kipra politici Srbije po pitanju KiM.

Đurić je izrazio očekivanje da će tradicionalno prijateljski odnosi dve države nastaviti da se unapređuju i u narednom periodu, navodi se u saopštenju.

U ime Vlade Srbije Đurić je izrazio zahvalnost zbog nedavnog glasanja predstavnika Kipra protiv prijema Kosova u Unesko.

Šef vladine >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kancelarije je ambasadora Eliadesa upoznao sa tokom dijaloga Beograda i Prištine, političkom i bezbednosnom situacijom u pokrajini i značajem uspostavljanja Zajednice srpskih opština za opstanak i prosperitet srpske zajednice na Kosovu i Metohiji.

Eliades je rekao da Kipar ne namerava da menja stav o nepriznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova i obećao snažnu podršku svoje zemlje u nastavku procesa evrointegracije Srbije.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.