Đukić Dejanovićeva  sa Lagumdžijom

Izvor: B92, 14.Mar.2012, 15:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đukić Dejanovićeva sa Lagumdžijom

Beograd -- Predsednica Skupštine Slavica Đukić Dejanović razgovarala je sa šefom diplomatije BiH Zlatkom Lagumdžijom o bilateralnim odnosima i unapređenju saradnje.

Đukić Dejanovićeva i Lagumdžija su se saglasili da se bilateralni odnosi dobro razvijaju, ali da još ima prostora za njihovo unapređenje, posebno na parlamentarnom planu, saopštila je Skupština.

"Parlamentarna diplomatija, i u tom kontekstu, parlamentarna saradnja Srbije i BiH, može značajno pozitivno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uticati na izvršne organe vlasti obe zemlje na unapređenju postojećih odnosa i rešavanju mnogih pitanja", piše u saopštenju.

Đukić Dejanovićeva je izrazila zadovoljstvo što je formirana vlada BiH i čestitala Lagumdžiji imenovanje za ministra spoljnih poslova.

Lagumdžija je tokom posete Beogradu razgovarao i s predsednikom Srbije Borisom Tadićem, ministrom spoljnih poslova Vukom Jeremićem i ministrom unutrašnjih poslova Ivicom Dačićem.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.