Izvor: B92, 15.Dec.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đorđević i Karter posrednici
Vašington, Beograd -- Srbin koji živi u SAD Borko Đorđević čeka punomoć kako bi učestvovao u posredovanju u nalaženju Karadžića i Mladića.
Đorđević čeka na punomoć Srbije da bi s bivšim predsednikom SAD Džimijem Karterom posredovao u nalaženju Karadžića i Mladića. Ministar u Vladi Srbije za dijasporu Vojislav Vukčević potvrdio je da SAD od Beograda traže punomoć za Đorđevića. "Ako Srbija prihvati taj plan, šanse za suđenje Karadžiću i Mladiću u Beogradu su fantastične", rekao je Đorđević.
"Ako Srbija ne prihvati plan, Amerikanci neće imati izbora i 20. januara, kada bude inaugurisan predsednik, Srbiji će uvesti nove sankcije", kaže on za "Blic".



