Đilas: Spremaju se nezakonite smene u Beogradu

Izvor: Blic, 09.Dec.2013, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đilas: Spremaju se nezakonite smene u Beogradu

Predsednik Demokratske stranke (DS), smenjeni gradonačelnik Beograda Dragan Đilas optužio je danas državnu vlast da namerava da protivzakonito smeni 13 gradskih sekretara i funkcionera.

“Ako Privremeni organ prekrši zakon onda ne postoji opravdanje da (predstavnica DS u njemu) Tatjana Pašić ostane deo tog organa... Privremeni organ po zakonu obavlja samo tehničke i neodložne poslove i nema pravo da donosi kadrovska rešenja osim ako ne dokaže da neki sistem ne funkcioniše, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << a ovde sve funkcioniše - rekao je Đilas na konferenciji za novinare.

Predsednik DS je naveo i da vlast namerava da smeni i direktore beogradskih javnih preduzeća, a da je hajku i progon DS nastavila i hapšenjem direktora Ribarske banje Branislava Katančevića.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Đilas: Danas smenjuju beogradske sekretare

Izvor: Mondo, 09.Dec.2013

Predsednik DS i smenjeni gradonačelnik Beograda Dragan Đilas optužio je republičku vlast da danas namerava da..

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.