Izvor: Nezavisne Novine, 03.Jan.2017, 21:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Djed Mraz prvi darivao krv
TREBINJE - Prvi dobrovoljni davalac krvi u ovoj godini u Službi za transfuzijsku medicinu u Trebinju i ove je godine bio - Djed Mraz.
Mladić koji godinama obraduje trebinjske mališane, ne željevši da se otkriva njegov "drugi" identitet, kaže da su ovo njegovi najsrećniji dani i da je veoma srećan i kada, umjesto uobičajenih poklon paketa za djecu, daruje i kapi života.
"Na ovaj način želim animirati i odrasle da daruju krv, ali i one malo mlađe, kojima >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << sada darujem paketiće, jer uskoro i oni mogu biti darovaoci kapi života", rekao nam je kratko Djed Mraz.
Njegov humani gest obradovao je zaposlene i načelnika Službe za transfuzijsku medicinu Trebinje dr Dragana Šarenca, koji podsjeća da je protekla godina, kada su sakupili 2.273 doze krvi, bila najuspješnija u 50 godina dugoj istoriji trebinjskog davalaštva krvi.
"Pored toga, organizovali smo i 51 akciju dobrovoljnog davanja krvi, pa je u ovoj rekordnoj godini davalaštvo najdragocjenije tečnosti dobro zastupljeno, jer smo imali i rekordan broj prijavljenih dobrovoljnih davalaca krvi, koji se u zadnjih desetak godina konstantno povećava", istakao je doktor Šarenac.
Podsjetivši još jednom da se nikada u trebinjskoj bolnici nije desilo da neko izgubi život zbog nedostatka krvi, dr Šarenac kaže da trebinjski medicinski radnici ne primjenjuju neki poseban vid animacije, ali je za rekordno davalaštvo zaslužna dobro organizovana mreža dobrovoljnih davalaca krvi, s velikim brojem aktiva i u Trebinju i drugim opštinama istočne Hercegovine.
Nastavak na Nezavisne Novine...




