Đacima diplome iz informatike

Izvor: Nezavisne Novine, 30.Sep.2015, 17:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đacima diplome iz informatike

BANJALUKA - Osnovna škola "Jovan Cvijić" dodijelila je 30 diploma učenicima koji su završili obuku iz informatike.

Učenici osmog i devetog razreda ove škole pohađali su časove informacionih tehnologija, a obuka je organizovana uz pomoć kompanije "Telegroup". Pored same obuke, ova kompanija je ranije donirala računare i drugu računarsku opremu kabinetu informatike.

Milkica Mikić, direktorka OŠ "Jovan Cvijić", zahvalila je kompaniji "Telegroup" što je prepoznala >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << potrebe koje ova škola ima.

"Kompanija 'Telegroup' je donirala računare, projektor i dodatnu edukaciju učenika", naglasila je Mikićeva.

Biljana Jelača, menadžer prodaje i marketinga u kompaniji "Telegroup", navodi da je ova kompanija vodeći provajder u prodaji i edukaciji iz oblasti informatike na području Balkana.

"Opremili smo učionice informatike, a cilj nam je da i dalje nastavimo edukovati mlade ljude", istakla je Jelača.

Jovica Kesić, sistem inženjer u "Telegroupu" i predavač, smatra da samo obrazovanjem mladih ljudi možemo stvoriti kompetentan kadar za buduće izazove. Sonja Šuković, učenica, kaže da je naučila mnogo o informatici i spajanju baze podataka.

D.J.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.