Izvor: Blic, 25.Okt.2013, 14:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đaci za tezgama prodavali knjige i igračke
Više stotina dece i odraslih okupilo se juče na dečjoj pijaci ispred opštine Zvezdara. Na dvadesetak tezgi koje su obezbedile “Gradske pijace” đaci su razmenjivali i prodavali igračke, stare udžbenike i rukotvorine. Đaci u ulozi trgovaca na "Dečjoj pijaci"
Desetogodišnja Iva Ninčić iz OŠ “Jelena Ćetković” je prava, mala preduzetnica.
- Od malena sam volela nakit, a nedavno sam završila kurs za pravljenje nakita. Zajedno sa još pet drugarica pravim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nakit, a da se to ljudima sviđa pokazala je i ova pijaca, jer smo imale puno posla. Novac koji budemo zaradile, podelićemo između sebe, a jedan deo ćemo uložiti u materijal, jer i u buduće želimo da pravimo nakit - odvažna je mala umetnica.
Preko puta njih i na tezgi OŠ ”Vladislav Ribnikar” bila je gužva. Za tezgom “radi” devetogodišnji Miloš Rakić. Prodaje igračke, lepe i očuvane, a cena prava sitnica od 20 do 200 dinara.
- Igračke sam prerastao pa mi nije žao što ih prodajem, a novac koji budemo prikupili nekome će dobro doći. Planirali smo da doniramo za neki dečji dom, ne znamo još koji, a igračke koje preostanu i one koje budemo prikupili u školi poklonićemo deci u Zvečanskoj - kaže Miloš.
Mališani su prodavali knjige, igračke i rukotvorine
Pod budnim okom nastavnica, učenici OŠ ”Stevan Sinđelić” pokazuju svoje radove na temu glave i lutaka.
One nisu za prodaju, već samo za gledanje. Pravljene su od papira specijalnom tehnikom “papir maše”, a lutke su od čarapa. Ipak, jedna glava se izdvaja od drugih, jer takva fizionomija se lako prepoznaje.
- Čim smo videle da od materijala imamo vunu, to nas je odmah asociralo na Alberta Ajnštajna, jer smo zamislile da je iskoristimo za njegovu kosu, po kojoj je bio prepoznatljiv - kažu u glas desetogodišnjakinje Saša Janković i Maja Ristić.
Pijacu je otvorio Predrag Veinović, direktor JKP „Gradske pijace“. On kaže da je za pijacu i ove godine vladalo veliko interesovanje učenika.
- Ovo je mesto gde imamo prilike da se družimo sa osnovcima i da im kroz igru ukažemo na značaj zdrave i pravilne ishrane - kaže on.
Posetioci su uživali u pozorišnoj predstavi, solo pevanju, instrumentalnim izvedbama, nastupima baletske škole „Lujo Davičo“ i KUD “Zora”.
Najčitanije SADA:







