Direktorka JP u Surčinu reketirala za stranku

Izvor: Mondo, 21.Feb.2013, 18:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Direktorka JP u Surčinu reketirala za stranku

Bivša direktorka Javnog preduzeća (JP) za obavljanje poslova iz oblasti kulture i sporta - Surčin Vesna S. (48) privedena je danas, saopštio je MUP.

Ona je privedena zbog sumnje da je oštetila to preduzeće za 5.200 evra i pribavljala imovinsku korist za Pokret za bogatiju opštinu Surčin, čiji je ona sekretar.

"Osumnjičena Vesna S. je od septembra 2010. do novembra 2011. godine, sa preduzećem Italtes iz Beograda, zaključila Ugovor o podzakupu poslovnog prostora >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << - restorana Palermo u Surčinu i, na ime zakupa restorana kroz organizovanje proslava od najmanje deset osoba, uzimala novac u gotovom", navodi se u saopštenju.

Kako se dodaje, ona je zadržavala za sebe taj novac bez evidentiranja u knjizi blagajne i uplaćivanja na račun JP za obavljanje poslova iz oblasti kulture i sporta - Surčin.

"Vesna S. je od novembra 2008. do juna 2012. godine, kao odgovorno lice, prilikom prijema u radni odnos u to surčinsko JP, od najmanje 15 kandidata zahtevala da postanu članovi 'Pokreta za bogatiju opštinu Surčin' i da pet odsto od svake mesečne zarade izdvajaju za potrebe finansiranja pokreta, čiji je inače sekretar", piše u saopštenju Ministarstva.

Zaposleni su tako u navedenom periodu Vesni S. i drugim osobama iz Pokreta predali 750.000 dinara.

(Beta, ilustracija: Guliver/Getty Images/Thinstock)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Bivša direktorka politički ucenjivala kandidate za posao

Izvor: NoviMagazin.rs, 21.Feb.2013

Beogradska policija uhapsila je bivšu direktorku Javnog preduzeća za obavljanje poslova iz oblasti kulture i sporta - Surčin Vesnu S. (48) iz Beograda, zbog sumnje da je zloupotrebila službeni položaj.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Privedena bivša direktorka JP iz Surčina

Izvor: RTS, 21.Feb.2013

Zbog sumnje da je oštetila javno preduzeće iz Surčina dok je bila direktorka, privedena je Vesna S, saopštio MUP. Od najmanje 15 kandidata za radno mesto zahtevala je da postanu članovi "Pokreta za bogatiju opštinu Surčin" i da pet odsto od plate izdvajaju za finansiranje tog pokreta, navodi se...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.