Izvor: Nezavisne Novine, 03.Okt.2017, 20:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dikić operisan u Podgorici
PODGORICA - Goran Petronijević, advokat Bratislava Dikića koji je optužen za pokušaj terorističkog napada na dan izbora u Crnoj Gori 16. oktobra prošle godine, izjavio je da je njegov klijent operisan u Kliničkom centru u Podgorici i da se osjeća dobro.
Petronijević je dodao da su operaciju izveli ljekari Kliničkog centra Crne Gore uz asistenciju ljekara sa VMA iz Beograda.
"General Dikić se oseća dobro, a onkološki nalazi će pokazati da li postoje kancerogene >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << promene", rekao je Petronijević.
Petronijević podsjeća da su inicijalni nalazi pokazali promjene sa velikim stepenom sumnje da je riječ o recidivu karcinoma, zbog čega je Dikić već operisan prije godinu i po dana, prenose crnogorski mediji.
"Neko je po nečijoj naredbi krio ove rezultate od suda i odbrane i na taj način doveo u ozbiljnu opasnost život generala Dikića", ističe Petronijević.
Dikić je ranije tražio da mu se ukaže zdravstvena pomoć u Srbiji, na VMA, što je sudsko vijeće Suzane Mugoša odbilo, uputivši ga na liječenje u podgorički Klinički centar.
Duže vrijeme nakon hapšenja u oktobru prošle godine Dikić je u znak protesta za optužbe Tužilaštva štrajkovao glađu, zbog čega je svakodnevno išao kod ljekara, a sredinom novembra prošle godine pokušao je da izvrši samoubistvo.
Viši sud u Podgorici razdvojio je postupak protiv Bratislava Dikića zbog njegovog upućivanja na liječenje u Klinički centar Crne Gore.
Osim Dikića, za pokušaj terorističkog napada na dan parlamentarnih izbora 16. oktobra prošle godine optužnicom Specijalnog tužilaštva obuhvaćeni su dvojica ruskih državljana Eduard Šišmakov i Vladimir Popov, državljani Srbije Miloš Jovanović, Nemanja Ristić, Predrag Bogićević, Kristina Hristić, Branka Milić, Milan Dušić, Dragan Maksić i Srboljub Đorđević.
Optužena su i tri crnogorska državljanina-lideri Demokratskog fronta /DF/ Andrija Mandić i Milan Knežević, kao i službeni vozač DF-a Mihailo Čađenović, dok se postupak protiv prevodioca DF-a Ananija Nikića vodi posebno.
Nastavak na Nezavisne Novine...





