Izvor: Blic, 31.Dec.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Devojka koja oseća boju tame
DONJI MILANOVAC - Snežana Davidović (25) je na četvrtoj godini srpskog jezika i književnosti na Filološkom fakultetu u Beogradu. Dobar je student, još bolja pesnikinja. Objavila je svoju prvu zbirku pesama „Pogled u dalj". Ovu sasvim običnu devojku, punu života i veselu, od vršnjaka razlikuje samo to što je od rođenja slepa.
- Moj nevid nije problem. To je stanje. Ovako živim od kad znam za sebe. Za bolje ne znam - pojasnila je Snežana koja živi u studentskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << domu i svakodnevno do fakulteta menja dva prevoza. Inače, Snežanu je boravak u inkubatoru koštao vida, a kasnije ni u Americi, ni u Italiji gde je obavljena operacija taj problem nije mogao da bude ublažen.
- Nisam to primila tragično. I pre toga nisam videla - reči su Snežane koja je Srednju medicinsku školu u Beogradu za fizioterapeute oštećenog vida završila kao učenik generacije:
Snežana priča i o ispunjenom društvenom životu koji vodi, o aktivnosti u Savezu slepih gde je član pevačke grupe, sa kojima nastupa širom Srbije, ali i izvan nje, pa tako ima i brojne prijatelje sa prostora bivše Jugoslavije.
- Trudim se da budem glavni akter i uređivač svog života, svesna da oko mnogih stvari moram da uložim više napora i vremena od drugih. Ali, i zadovoljstvo je veće - objašnjava Snežana ističući da će na osamostaljivanju morati još mnogo da radi.
Ona kaže da je srećna zbog toga što je iz porodičnog štita prezaštićenosti uspela da se izmigolji.
- Od doma do fakulteta sam nedelju dana išla sa mamom, pa nedelju dana sa tatom, a onda presekla i kazala, od danas idem sama.
Kaže da bi volela da radi u školi.
- Na svom obrazovanju želim da i dalje radim, ali ću sutra ako ne bude drugih mogućnosti spremno prihvatiti posao fizioterapeuta. Tako je i sa porodicom. Naravno da je priželjkujem, ali sam spremna da ako treba živim i sama - poverila nam je Snežana.








