Izvor: Blic, 03.Jan.2002, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Deponenti banaka u stecaju prelaze u Poštansku štedionicu
Deponenti banaka u stecaju prelaze u Poštansku štedionicu
BEOGRAD - Racuni koje preduzeca i gradjani imaju kod banaka nad kojima je danas pokrenut stecajni postupak, bice prebaceni u 'Poštansku štedionicu' i deponenti nece ostati bez svog novca, izjavio je danas guverner Narodne banke Jugoslavije (NBJ) Mladjan Dinkic. Dinkic je na konferenciji za novinare u Palati federacije potvrdio da je NBJ, na preporuku Agencije za sanaciju banaka, donela odluku o stecaju nad Investbankom, Beobankom, Jugobankom i Beogradskom bankom, jer ne postoje uslovi za njihovo ozdravljenje.
(15:34)
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.















