Dela Štrausa i Berlioza

Izvor: Politika, 03.Avg.2011, 12:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dela Štrausa i Berlioza

Mariborski internacionalni orkestar, kojim je dirigovala Živa Ploj, nastupio je u Kolarčevoj zadužbini u okviru programa „Beogradskog letnjeg festivala” i u organizaciji „Beograda 2020”.

Publika je imala priliku da uživa u delima kompozitora Štrausa, Lebiča i Berlioza. Nastup ovih umetnika deo je važnog kulturnog programa koji se ostvaruje u nizu priprema kandidature naše metropole za evropsku prestonicu kulture 2020. godine. „Maribor će ovu veliku funkciju dobiti sledeće >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << godine, a želja nam je da Beogradu pomognemo na putu da ostvari svoj cilj i bude domaćin važne kulturne manifestacije, pa ga stoga i zvanično podržavamo”, kazao je Roman Didovič, pomoćnik direktora programa „Maribor, evropska prestonica kulture 2012. godine”. 

Čuveni Mariborski internacionalni orkestar, koji je već gostovao pred našom publikom, ovog puta predstavio se sa 97 članova iz 27 zemalja. Među njima je bilo najviše umetnika iz Srbije i Španije.

A. K.

objavljeno: 03.08.2011.

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.