Izvor: Vesti-online.com, 18.Nov.2009, 18:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dejvid Sačet ponovo glumi Poaroa
Britanski glumac Dejvid Sačet koji se proslavio ulogom Herkula Poaroa u popularnoj TV seriji snimljenoj po romanima Agate Kristi, ponovo će glumiti brkatog belgijskog detektiva, ovog puta u rimejku filma "Ubistvo u Orijent ekspresu".
Film, koji prati Poaroovo putovanje od Istanbula do Beograda, na kom rešava misteriozno ubistvo američkog biznismena, snimaće se u Londonu i na Malti, ali se zasad ne zna kada će biti prikazan.
U glumačkoj podeli su, pored Sačeta, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << i Ajlin Etkins, Barbara Herši, Semjuel Vest i Hju Bonevil.
"Ubistvo u Orijent ekspresu" je najslavniji roman Agate Kristi, objavljen je 1934. godine, a prvi put ekranizovan 1974. Tada su glavne uloge tumačili Albert Fini, Loren Bekol i Šon Koneri.
Britanska televizija ITV naručila je osam novih filmova po romanima Agate Kristi. U četiri od osam Dejvid Sačet igra legendarnog belgijskog detektiva Herkula Poaroa, dok će se u preostala četiri Džulija Makenzi pojaviti u ulozi mis Marpl.
Nastavak na Vesti-online.com...







