Definitivno, škola im počinje 1. oktobra, a imaju i plan B

Izvor: B92, 24.Avg.2020, 09:50

Definitivno, škola im počinje 1. oktobra, a imaju i plan B

Podgorica -- Početak školske godine u Crnoj Gori je odložen i počeće 1. oktobra.

Veljko Tomić iz Ministarstva prosvete kaže da u tom resoru imaju plan B, ali će učiniti sve da đaci tada pođu u škole. Dodao je da i vrtići neće početi da rade do 1. oktobra.

Odluka o odlaganju školske godine za mesec dana doneta je, kazao je, u konsultacijama sa strukom, zbog epidemiološke situacije.

Najavio je da će školama danas biti dostavljeno uputstvo kojeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će morati da se pridržavaju.

On je rekao da je Ministarstvo 17. avgusta počelo sa pripremom online nastave za prvi klasifikacioni period koja može biti jedan vid porške.

Istakao je da se još uvek traži idealan model.

"Jedna od opcija je bila da do učenika pohađa nastavu, a jedan da uči online, ili da jedne nedelje uče online a sledeće fizički posećuju školu, sve su to razni mogući modeli", kazao je Tomić gostujući u emisiji Boje jutra podgoričke tv Vijesti.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Školska godina u Crnoj Gori odložena do 1. oktobra

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Avg.2020

Početak školske godine u Crnoj Gori je odložen i počeće 1. oktobra, a Veljko Tomić iz Ministarstva prosvete kaže da u tom resoru imaju plan B, ali će učiniti sve da đaci tada pođu u škole...Dodao je da i vrtići neće početi da rade do 1. oktobra...Odluka o odlaganju školske godine za mesec...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.