Izvor: B92, 27.Okt.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Davidović: Nisam kriv
Zagreb -- Bivši pripadnik Škorpiona Slobodan Davidović kaže da nije kriv za ubistva koja mu se stavljaju na teret.
Davidović je na početku suđenja pred Županijskim sudom u Zagrebu izjavio da nije kriv za ubistva Bošnjaka posle pada Srebrenice i mučenja zarobljenih hrvatskih vojnika, za šta je optužen.
Na pitanje sudije šta je po nacionalnosti, Davidović je izjavio da je pravoslavac, a na konstataciju sudije da je to veroispovest, a da je upitan za nacionalnost, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Davidović odgovara pitanjem: "Kako to mislite"? Sudija je objasnio da misli na nacionalnost, odnosno upitao ga da li je, na primer, Francuz, Hrvat, Srbin i slično. Tada je Davidović odgovorio da je Srbin s državljanstvom Hrvatske.
Glavna rasprava odložena je za 12. decembar, kada će biti saslušani prvi svedoci. Davidović je uhapšen sredinom juna ove godine u Šidskim Banovcima kod Vinkovaca pošto su ga svedoci prepoznali na amaterskom snimku ubistva šest Bošnjaka zarobljenih u Srebrenici 1995.



















