Datum dolaska Porfirija nije idealan, ali...

Izvor: B92, 14.Okt.2022, 20:23

"Datum dolaska Porfirija nije idealan, ali..."

Hrvatski premijer Andrej Plenković komentarisao je danas najavljeni dolazak patrijarha SPC Porfirija u Vukovar.

Plenković je rekao da datum nije idealan, da ga nije birao Zagreb, ali da bi bilo još gore da to bude uoči godišnjice Vukovara.

On je rekao i da zna da se poseta Porfirija poklapa sa godišnjicom pogibije Blage Zadre, komandanta hrvatske vojske, koji je poginuo u borbama za Vukovar.

“Znam da je godišnjica pogibije Blage Zadre. Nije Hrvatska >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << birala taj datum, ne bih rekao da je to vezano za nas. Je li datum idealan ili ne? Što god bliže bi došli godišnjici Vukovara, bilo bi još gore'', izjavio je Plenković novinarima na polugodišnjem sastanku sa ambasadorima u Zagrebu.

Dolazak patrijarha u Vukovar najavljen je za nedelju, 16. oktobra, gde će osveštati crkvu Sv. Nikolaja u tom gradu.

Plenković je dodao da ne zna detalje patrijarhove posete i da ne šta će Porfirije reći u Vukovaru.

Komentarišući optužbe opozicionog Domovinskog pokreta da mu je Porfirije bliži nego Zadro, Plenković je rekao da je ta stranka “balon koji se izduvan", preneli su hrvatski mediji.

Reagovao je i na izjavu predsednika Zorana Milanovića koji ga je nazvao "zaštitnikom lopova" i ponovio da se šef hrvatske države ponaša nenormalno od hapšenja bivšeg šefa Janafa Dragana Kovačević, za kojeg tvrdi da je Milanovićev blizak prijatelj.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.