Izvor: Blic, 24.Apr.2010, 11:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Danas trka uz stepenice Avalskog tornja
Uz stepenice novootvorenog Avalskog tornja danas će biti održana trka u kojoj će učestvovati veliki broj profesionalnih atletičara iz Srbije i inostranstva.
Kako je najavljeno, trku će početnim pucnjem za start otvoriti državni sekretar u Ministarstvu za dijasporu Miodrag Jakšić.
Organizator trke je Sportsko-humanitarna organizacija "Belgrade Road Runners", a reč je o tradicionalnoj manifestaciji "Kule Beograda", čiji je utemeljivač bio dugogodišnji urednik >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Studija B Đoko Vještica.
Ova sportska manifestacije organizuje se po ugledu na najveće svetske metropole (trka uz Empajer stejt bilding u Njujorku) i manifestaciju koja se već 23 godine održava u Palati "Beograd".
Pored redovnih priznanja i robnih nagrada (ručni sat "puma time") pobedniku u generalnom plasmanu biće omogućen put i učešće na najvećoj evropskoj trci uz stepenište, koja će biti održana u Nemačkoj.
Zbog uskog stepeništa, takmičari će, u muškoj i ženskoj konkurenciji, trčati jedan po jedan uz pojedinačno merenje vremena. Posebne nagrade predviđene su za najuspišnije veterane.
Novi Avalski toranj je, sa 204,5 metara, najviša građevina na Balkanu i viši je od prethodnog, koji je porušen u NATO bombardovanju 1999. godine.




