Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Mar.2020, 18:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Danas se obeležava Svetski dan vrabaca
U svetu se danas obeležava Svetski dan vrabaca kojih je prema podacima stručnjaka sve manje, zbog smanjenja njihovog prirodnog staništa i sve većih površina na planeti prekrivenih betonom.
U Srbiji živi tri vrste vrabaca, pokućar, poljski i španski vrabac.
Ni jedna od ove tri vrste nije zvanično ugrožena, međutim, pad brojnosti je primetan u poslednjih nekoliko decenija.
Neki od načina da pomognemo vrapcima da žive u zajednici, je postavljanje kućica za gnežđenje i bolje planiranje zelenih površina, savetuje portal Ekoblog.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.











