Izvor: Blic, 28.Mar.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Danas saslušanje Čede o atentatu
Danas saslušanje Čede o atentatu
Čedomir Jovanović, bivši potpredsednik Vlade Srbije, biće saslušan danas u MUP-u Srbije po nalogu Jovana Prijića, specijalnog tužioca, a u procesu istrage o pokušaju njegovog ubistva 2. marta, potvrdio je za 'Blic' Radivoje Paunović, Jovanovićev advokat.
Paunović tvrdi da je Prijić zahtevao od MUP-a Srbije da sazna od Jovanovića što više detalja o svemu što se događalo 2. marta.
- Prijić je pokrenuo istragu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nakon našeg razgovora s njim od pre nekoliko dana, kada smo mu saopštili šta se događalo 2. marta. Redovna procedura zahteva od Jovanovića iskaz pred MUP-om sa što više detalja. Ovo će biti veoma zanimljiv proces u kojem očekujem da će biti procesuirana osoba koja je pokušala atentat, ali i da će se naći oni koji stoje iza toga - kaže Paunović.
On je potvrdio pisanje 'Blica' u kojem se kaže da je Jovanović rekao Prijiću da njegovo ubistvo planira pripadnik 63. padobranske brigade, ali smo, takođe saznali da je reč o osobi koja je tog 2. marta atentat već pokušala.
- To ne znači da ovih dana neće biti poziva i za neke druge stvari, shodno pravnom nasilju koje se primenjuje, a kao osveta za akciju 'Sablja' i kao pokušaj da se zaplaše potencijalni svedoci pred učešće u Specijalnom sudu - kaže Paunović.
On objašnjava da mu je nejasan status Jovanovića u procesu koji se vodi povodom izveštaja Vladimira Božovića, generalnog inspektora MUP-a, i UBPOK- a o iznuđivanju izjava od osumnjičenih za ubistvo generala Boška Buhe.
- Ako ga pozivaju kao svedoka, to o čemu bi on mogao da svedoči je totalno periferno. Mogao bi da svedoči da je neko drugi od nekoga trećeg dobio nalog da radi na tom slučaju. Božović preksinoć lažno izjavljuje kako su Jovanović i Milić davali izjave o tome pred dva miliona televizijskih gledalaca. Ako je spreman javno da kaže neistinu, samo zato što je bio službenik advokatske kancelarije koja brani osumnjičene ko zna na šta je spreman van očiju javnosti - kaže Paunović. T. N. Đ.










