Damjanu Šobiću produžen pritvor za još 30 dana

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 26.Mar.2021, 14:28

Damjanu Šobiću produžen pritvor za još 30 dana

Jednom od vođa Partizanove navijačke grupe "Alkatraz" Damjanu Šobiću (38) osumnjičenom za nedozvoljeno držanje oružja danas je produžen pritvor za još 30 dana odlukom Prvog osnovnog suda u Beogradu.

Pritvor mu je produžen na predlog tužilaštva zbog opasnosti da će u kratkom roku ponoviti krivično delo, precizirala je za Tanjug portparol suda Bojana Stanković.

Šobić je uhapšen 26. januara pošto jeu stanu koji je koristio pronađen pištolj i 13 komada >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << municije.

On je tada izbegao saslušanje u Prvom osnovnom javnom tužilaštvu navodeći da se ne oseća dobro i da nije u stanju da iznese svoju odbranu.

Do danas, kako je potvrđeno Tanjugu, nije tražio da bude ispitan kod tužica, odnosno da iznese svoju odbranu.

Šobić je inače više puta osuđivan, a već dva puta zbog istog krivičnog dela za koje je i sada osumnjičen, a to je nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

Mediji su preneli i da mu je policija uz pomoć Parking servisa izvezla iz garaže nekoliko automobila radi provera.

Šobić je i u julu 2017. godine osuđen na godinu i po dana zatvora zbog nedozvoljenog držanja i nošenja pištolja, na osnovu sporazuma o priznanju krivice koji je zaljučio sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu.

Tada mu je 19. juna 2017. godine u Venizelosovoj ulici u rutinskoj kontroli Intervnentne jedinice MUP-a pronađen pištolj “glok” i 12 metaka.

Privođen je i ranije zbog učešća u navijačkim neredima.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

VOĐA "ALKATRAZA" OSTAJE IZA REŠETAKA Šobiću produžen pritvor za još 30 dana, još nije izneo svoju odbranu

Izvor: Blic, 26.Mar.2021

Jednom od vođa Partizanove navijačke grupe "Alkatraz" Damjanu Šobiću (38) osumnjičenom za nedozvoljeno držanje oružja danas je produžen pritvor za još 30 dana odlukom Prvog osnovnog suda u Beogradu.

Nastavak na Blic...

Jednom od vođa "Alkatraza" određeno još 30 dana pritvora

Izvor: RTS, 26.Mar.2021

Prvi osnovni sud u Beogradu produžio je za još 30 dana pritvor jednom od vođa Partizanove navijačke grupe "Alkatraz" osumnjičenom za nedozvoljeno držanje oružja. . Osumnjičenom D. Š. (38) pritvor je produžen na predlog tužilaštva zbog opasnosti da će u kratkom...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.