Izvor: Kurir, 01.Nov.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DUNĐERI
Inspektori državne uprave utvrdili da je Ivana Dulić-Marković zaposlila više od stotinu nekvalifikovanih ljudi u Ministarstvu poljoprivrede
BEOGRAD - Ivana Dulić-Marković, potpredsednica G17 plus i bivša ministarka poljoprivrede, zaposlila je više od stotinu nestručnih ljudi za vreme svog šefovanja u ovom ministarstvu, rekao je Kuriru Milan Marković, ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu. Dulićeva je zapošljavala ljude u Ministarstvu poljoprivrede, suprotno >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Zakonu o radu i bez polaganja državnog ispita!
- Na zahtev ministra poljoprivrede Slobodana Milosavljevića, poslao sam inspekciju u njegovo ministarstvo zbog rada prethodne ministarke. Utvrdili smo više od stotinu nezakonitih radnih odnosa i pokrenuli zakonsku proceduru - kaže ministar Marković.
Za sada ovakvi slučajevi po drugim ministarstvima nisu utvrđeni, a prema Markovićevim rečima, inspekcija za državnu upravu proverava kako se vrše zapošljavanja u Vladi.
Ministar Slobodan Milosavljević potvrdio je u izjavi za Kurir da je ministarstvo od budžetske i kadrovske inspekcije tražilo da se proveri svako zapošljavanje u prethodnom periodu:
- Koliko znam, inspektori još rade taj posao. Nisam dobio njihove rezultate. Ne mogu, dakle, da vam kažem nikakve detalje. Kad završe taj posao, pretpostavljam da će biti javno objavljeno - kaže Milosavljević.
Ivana Dulić-Marković nije juče odgovarala na pozive Kurira, a u G17 plus niko pod imenom nije hteo da odgovori na pitanja Kurira. U njihovoj informativnoj službi kažu da tvrdnje ministara Milosavljevića i Markovića nisu tačne, a posebno ih je pogodilo to što je ministar poljoprivrede prijavio slučaj.
- Upozoravamo ministra Milosavljevića da je lažno prijavljivanje krivično delo i da nećemo dopustiti da se narušava ugled G17 i naše potpredsednice - poručuju u Dinkićevoj stranci.
Kažu još da ministar Milosavljević „mora konačno da preuzme odgovornost za svoj resor i da prestane s neosnovanim napadima na svoje prethodnike“.
- Neka se Milosavljević posveti rešavanju problema u poljoprivredi - kažu u pres službi G17.
Inače, Kurir je za vreme ministrovanja Ivane Dulić-Marković, pa potom njenog naslednika Gorana Živkova, otkrio da su trojica funkcionera ministarstva pala na državnom ispitu. Tadašnji pomoćnici ministra poljoprivrede Živa Žebeljan i Stojan Arizanović, kao i direktor uprave za zaštitu bilja Miroslav Vujović, nisu položili državni ispit u decembru prošle godine. Državni ispit je uslov da bi neko uopšte bio zaposlen u državnim ustanovama, a čak i službenici sa srednjoškolskim obrazovanjem rutinski ga polažu. Ironija je što se G17 plus upravo hvalio sloganom „stručnost ispred politike“. [ antrfile ]
MARKOVIĆ NE VOLI PROMENE
Ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković kaže da je „ceo sistem državne postavljen tako da partijske garniture dolaze i odlaze, a to su ministar, državni sekretari, savetnici ministra, eventualno sekretarica i vozač, u zavisnosti od ministarstva do ministarstva“.
- Svaki ministar svoje prve saradnike dovodi i odvodi sa sobom, što je prirodno. Ja nisam menjao ljude, čak i vozač i sekretarica su oni koje sam zatekao - kaže Marković.






