DSS za ukidanje solidarnog poreza

Izvor: B92, 24.Feb.2014, 14:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DSS za ukidanje solidarnog poreza

Beograd -- DSS obećala je danas da će ukoliko bude na vlasti agrarni budžet biti mnogo veći nego pre, da će iznositi pet odsto od celokupnog državnog budžeta.

Ta stranka ističe i da se zalaže za ukidanje solidarnog poreza.

Član Predsedništva DSS Marko Milutinović je rekao i da je krajnje vreme da se proglasi politička neutralnost i prekine proces evropskih integracija zbog čega srpska privreda i poljoprivreda trpe ogromnu štetu.

Milutinović je na konferenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za novinare naveo i da se DSS zalaže za jačanje poljoiprivrede kao velike izvozne šanse i za proizvodnju zdrave hrane. Prema njegovi mrečima, zbog velikih gubitaka u privredi i poljoiprivredi zbog procesa evropskih integracija vlast je uvela solidarni porez "čiji efekti su manji od očekivanih".

On je istakao i da zbog tog poreza trpe zaposleni u zdravstvu, školstvu, pravosuđu...i da je umesto te mere potrebno primeniti ekonomiju političke neutralnosti. Milutinović je objasnio i da se DSS zalaže za saradanju i sa državama EU, ali na osnovu jasnih bilateralnih sporazuma i u obostranom interesu kao i za veću saradnju sa ruskim i evro azijskim tržištima.

On je ponovio i da se DSS protivi prodaji poljoprivrednog zemljišta strancima kao i da se protivi uvozu i promenu genetski modifikovanih proizvoda.

Prema njegovim rečima, zbog evropskih integracija i Sporazuma o stabilizaciji pridruživanju domaća privreda i poljoprivreda trpe ogromnu štetu a Srbija je zbog jednostrane primena S SP izgubila 1,5 milijardi evra.

Milutinović je rekao i da velika nezaposlenost u država EU pokazuje da to nije mesto gde Srbija treba da bude, navodeći kao primere Španiju gde je nezaposlenost medju mladima 55 odsto, Bugarsku...

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.