DSS traži ukidanje BusPlusa

Izvor: B92, 28.Avg.2013, 14:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DSS traži ukidanje BusPlusa

Beograd -- Beogradski odbor DSS pozvao je gradonačelnika Dragana Đilasa da raskine, kako se navodi, štetan ugovor s privatnim konzorcijumom BusPlus sistem.

"Kako se moglo videti ovih dana u medijima, grad Beograd angažuje više od 1.000 kontrolora u vozilima GSP Beograd, iako je to obaveza preduzeća koje je preuzelo na sebe prodaju i naplatu krata za prevoz i kontrolu istih", navodi se u saopštenju DSS-a.

Ta stranka je navela da se više od 8,5 odsto sredstava od naplate >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << karata sliva u tu privatnu firmu, koja nije obezbedila adekvatan broj prodajnih mesta niti način da kontroliše putnike, zbog čega se iz budžeta Beograda odvajaju dodatna sredstva za rad kontrolora.

"Zbog svega navedenog, kao i zbog činjenice da uvodjenje BusPlus sistema nije poboljšalo kvalitet prevoza građana Beograda, Gradski odbor DSS-a Beograd poziva gradonačelnika da raskine štetan ugovor s privatnim konzorcijumom koji upravlja BusPlus sistemom", navodi se u saopštenju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.