DSS: Vlada Srbije treba da sluša privrednike

Izvor: RTS, 04.Mar.2015, 13:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DSS: Vlada Srbije treba da sluša privrednike

Demokratska stranka Srbije zatražila je od Vlade Srbije da uvaži mišljenje domaćih uspešnih poslovnih ljudi kako bi ekonomsku politiku prilagodila interesima domaće privrede i podstakla njen razvoj.
DSS navodi u saopštenju da bi odgovorna Vlada izvukla pouke iz godišnje ankete "Prajsvoterhaus Kupersa", čiji su rezultati objavljeni na 22. Biznis forumu na Kopaoniku, a po kojima najveći broj direktora >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << uspešnih, profitabilnih srpskih firmi šansu za rast i razvoj vide u poslovanju sa Rusijom, a potom dvema državama regiona, prenosi Beta.
Dodaje se da je rezultat ankete "jasna poruka srpskim vlastima da treba da preispitaju svoju politiku u odnosu na Evropsku uniju i da pristupe redefinisanju međusobnih odnosa, jer nastavak evrointegracija i ulazak u EU podrazumeva promenu političkih i ekonomskih odnosa sa Ruskom Federacijom i raskid Sporazuma o slobodnoj trgovini".
"Raskid ovog Sporazuma sa Rusijom i zahlađenje političkih odnosa po zahtevu EU onemogućilo bi razvoj srpskih preduzeća širenjem na ogromno i sada za Srbiju otvoreno rusko tržište", navodi se u saopštenju.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.