DSS: Prvo zakletva pa vlada

Izvor: B92, 21.Maj.2012, 14:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DSS: Prvo zakletva pa vlada

Beograd -- DSS očekuje da se prvo formiraju državni organi, da predsednik položi zakletvu pa da zatim počnu pregovori o formiranju Vlade Srbije.

"Sasvim normalno i prirodno je da se prvo konstituišu državni organi pre svega Skupština Srbije, da novi predsednik položi zakletvu i onda sledi drugi korak odnosno tad počinje i formalno proces za razgovore o formiranju nove vlade na koje poziva predsednik države", rekao je portparol te stranke Petar Petković.

On je rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da će se na osnovu svih tih razgovora i dogovora sa predsednikom odlučivati o forminju vlade.

Petković nije želeo da govori o eventualnim postizbornim koalicijama.

On je ocenio da su predsednički izbori pokazali da je narod u Srbiji bio željan promena dosadašnje poltike i istakao da je to sasvim normalno s ozbirom da u Srbiji ima više od milion nezaposlenih, gde je apsolutno urušena domaća privreda u Srbiji i gde se teško živi.

"Dosadasnjom pogubnom politikom da Evropa nema alternativu naši državni i nacionalni interesi su ugroženi pre svega na Kosovu i Metohiji, otvoreno je pitanje raške oblasti, otvara se vlaško pitanje, bugarsko, donet je antiustavni Statut Vojvodine i to su ozbiljni razlozi zbog kojih narod želi promene", rekao je Petković.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.