Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Maj.2008, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DSS: De Guhtova izjava - poniženje Srbije

BEOGRAD - Portparol Demokratske stranke Srbije Andreja Mladenović ocenio je danas da izjava belgijskog ministra spoljnih poslova, Karela De Guhta "predstavlja javno poniženje Srbije, jer on tvrdi da je Srbija potpisala međunarodni sporazum koji se odnosi na osakaćenu Srbiju bez Kosova".

"Mi Belgijancu poručujemo da Tadić-Đelićev potpis nije potpis Srbije, već privatna stvar njih dvojice i da ovo nije sramota i poniženje Srbije nego, samo bruka Tadića i >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Đelića", rekao je Mladenović u izjavi dostavljenoj Tanjugu.

On je podsetio da je Belgija protivpravno priznala lažnu državu Kosovo, ali je istakao da "De Guht ne može da se prerano raduje da je to isto uradila Srbija Tadić-Đelićevim potpisom".

Mladenović je uveren da će nova Skupština i nova Vlada Srbije poništiti "beznačajan i jadan potpis koji su Tadić i Đelić stavili za nezavisnost Kosova na Solaninom sporazumu". "Nikada Srbija neće priznati Tadić-Đelićev potpis i nikada Srbija neće priznati nezavisnost Kosova. Mi poručujemo i De Guhtu i Tadiću - Kosovo je Srbija", zaključio je Mladenović.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.