Izvor: Studio B, 18.Feb.2014, 16:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DSS: Beograd vratiti Beograđanima
Kandidat DSS-a za gradonačelnika Beograda zaključio je da je investicija u podzemne kontejnere tipičan primer lošeg upravljanja parama, te da, verovatno, predstavlja i tipičan primer korupcije u Gradu Beogradu.
U okviru kampanje za beogradske izbore kandidat DSS za gradonačelnika Beograda Aleksandar Popović, danas je obišao opštinu Vračar i razgovarao sa građanima koji su se žalili na problem odlaganja smeća.
Jedna od lokacija koja jasno ukazuje na pomenuti >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << problem jeste ugao Hadži Ruvimove i Požarevačke ulice, gde se nalaze dva podzemna kontejnera koja su već šest meseci zatvorena, te građani u njih ne mogu da odlažu smeće.
„Grad je investirao između 5 i 6 miliona u podzemne kontejnere i to je tipičan primer razbacivanja para građana Beograda", izjavio je Popović, dodavši da je to jedan od razloga zbog kojeg je Beograd, zapravo, potrebno vratiti Beograđanima.
„Ovi kontejneri su zatvoreni, a i kada rade su potpuno nefunkcionalni i teški za održavanje. Firma koja ih je izgradila nema nikakve reference za to. Otpadne vode se slivaju na dno i ozbiljno zagađuju podzemne vode u okolini Beograda" , istakao je prvi na listi DSS-a za Beograd.
Popović je naglasio da je za čišćenje podzemnih kontejnera potrebno dva kamiona, te da se prazne mnogo sporije nego obični kontejneri, rekavši da na taj način dobijamo skuplju uslugu koju građani plaćaju.






