DS: Političko hapšenje Novakovića

Izvor: B92, 12.Okt.2013, 17:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DS: Političko hapšenje Novakovića

Novo Sad -- Aktivisti Demokratske omladine u Novom Sadu održali su danas akciju kojom su poručili da je hapšenje Borislava Novakovića isključivo politički motivisano.

Aktivisti demokratske omladine delili su letke na četiri lokalicije u gradu - kod Limanske, Futoške i Detelinarske pijace i u centru grada, a podeljeno je oko 10.000 letaka.

"Borislav Novaković danas je u pritvoru,a članica Predsedništva Srpske napredne stranke Maja Gojković, protiv koje postoji presuda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Višeg kasacionog suda, danas je na slobodi i svakoga ko samo pomene štetu koju je načinila gradu spornim ugovorom sa ATP Vojvodina napada i vredja", navodi se u saopštenju novosadskog odbora DS.

Omladina DS se, kako se navodi, na akciju odlučila kako bi sa sugradjanima podelila "pravu istinu o politički motivisanim hapšenjima i progonu demokrata".

U saopštenju se tvrdi i da je današnja akcija jedini mogući način da se dopre do svakog čoveka jer postoji "sve veći medijski mrak u kome tabloidi i SNS odredjuju ko će, kada i zašto biti optužen".

Novaković i još sedam osoba lišeni su slobode 24. septembra, zbog sumnje da su oštetili budžet Grada Novog Sada za 1,3 miliona dinara.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.