Izvor: B92, 13.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DPS TRAZI MERE PREMA PRIPADNICIMA SEDMOG BATALJONA VJ
Demokratska partija socijalista pozvala je Komandu Druge Armije Vojske Jugoslavije i nadlezne drzavne organe Crne Gore da preduzmu neophodne mere prema pripadnicima Sedmog bataljona Vojne policije VJ. DPS ocekuje da se Komanda Druge armije "najenergicnije suprotstavi incidentnom ponasanju pripadnika Sedmog bataljona i da drzavni organi Crne Gore "zastite gradjane od nasilja i neprijatnosti koje dozivljavaju od te navodne Vojne policije", navodi se u saopstenju te stranke. Podgoricke "Vijesti" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << objavile su da je grupa oficira Sedmog bataljona u ponedeljak uvece maltretirala i pretila oruzjem prisutnima u danilovgradskom kaficu "Feniks", prenosi Beta. Funkcioner DPS-a Aleksandar Milosevic je izjavio za Radio B2-92 da 'Momir Bulatovich zeli da, po nalogu svog mentora, sedmim bataljonom vojne policije izazove sukobe u Crnoj Gori', kao i da 'DPS ocekuje da se dobronamjerni clanovi i funkcioneri SNP-a jasno i javno dinstanciraju od ovakvog ponasanja vojne policije, a da Komanda II Armije iz tog bataljona trajno eliminise te pojedince iz svog sastava'. U medjuvremenu je agenciji Beta u Komandi Druge armije Vojske Jugoslavije nezvanicno receno da ona nece reagovati na pisanje medija o incidentu koji su pripadnici Sedmog bataljona izazvali u ponedeljak u Danilovgradu, jer su podaci o dogadjaju preuvelicani. Sagovornik u Komandi Druge armije, koji je zeleo anonimnost, kazao je da ce se Komanda mozda oglasiti nakon preduzetih kaznenih mera protiv pripadnika Sedmog bataljona, koji su izazvali incident. "Podaci koje je smo mi dobili od MUP-a Crne Gore su nesto drugaciji od onog sto je objavljeno u medijima", rekao je izvor Bete.












