Izvor: B92, 03.Avg.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DPS: LOGICNO JE DA GLASAJU GRADJANI CRNE GORE
Portparol Demokratske partije socijalista Igor Luksic izjavio je da je preporuka OEBS-a da na referendumu o drzavno-pravnom statusu Crne Gore glasaju samo njeni gradjani "sasvim logicna i ocekivana", javlja Fonet. "Logicno je da se oni koji zive u Crnoj Gori opredijele o sudbini drzave, a da to ne mogu raditi oni koji zive u inostranstvu", rekao je Luksic, istakavsi da je to predvidjeno i Ustavom Crne Gore, jer se pravo glasa i na izborima i na referendumu daje gradjanima. Prema njegovim recima, sasvim je logicno i da gradjani koji, svoje biracko pravo ostvaruju u Srbiji, to isto pravo ne mogu koristiti u drugoj drzavi, pa ni u Crnoj Gori.












