DOMINACIJA: Juventus juri magičnih 100 bodova u Seriji A

Izvor: Kurir, 27.Mar.2014, 20:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DOMINACIJA: Juventus juri magičnih 100 bodova u Seriji A

Fudbaleri Juventusa mogli bi ove sezone da postanu prvi tim u istoriji koji je u jednoj sezoni osvojio 100 bodova u italijanskoj Seriji A

TORINO - Fudbaler Juventusa Pol Pogba rekao je da je njegova velika želja da "Stara dama" do kraja sezone postane prvi tim u istoriji koji je u jednoj sezoni osvojio 100 bodova u italijanskoj Seriji A.

Aktuelni rekord od 97 bodova postavio je Inter 2007. godine, koji je tada pod vođstvom trenera Roberta >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Manćinija osvojio titulu sa impresivnih 30 pobeda, sedam remija i samo jednim porazom.

"Ako mislimo da srušimo rekord moramo da nastavimo da igramo u istom ritmu. Moramo da budemo nemilosrdni, jer je to jedini način da nastavimo da pobeđujemo. Utakmica protiv Parme bila je važna za osvajanje Skudeta, ali čeka nas i težak meč u Napulju i moramo da ostanemo skoncentrisani", izjavio je Pogba.

Juventus je osam kola pre kraja takmičenja u Seriji A usamljen na vrhu tabele sa 81 osvojenim bodom, čak 24 više od drugoplasirane Rome.

To znači da je tim iz Torina praktično obezbedio treću uzastopnu šampionsku titulu. U igri su još 24 boda, pa Juve ima čak i prostora za eventualni kiks. "Stara dama" je ove sezone upisala 26 pobeda, tri remija i samo jedan poraz.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.